Výpravy
 

Laboratoře P.

03.11.2019

Jednoho podzimního dne jsme se rozhodli prozkoumat tento zajímavý objekt.
Začala mapová příprava a úvahy o tom kudy nejlépe k objektu.
Po příjezdu na místo jsme ihned slyšeli zpoza brány štěkot psů a bylo vidět i zaparkované vozidlo nejspíš hlídače.
Lehce nervózní jsme zapadli na úzkou cestičku a zmizeli v křoví. Plot na vyhlídnuté straně byl samá...

Na prohlídku tohoto rozlehlého průmyslového areálu jsem se chystal relativně dlouho. Bohužel je ochranka docela aktivní, proto jsem se rozhodl zaměřit pouze na jednu halu. Na tu, která je největší a nejlépe dostupná, ačkoli prohlídka celého prostoru mne velmi lákala.
Jakoby nic se blížím k vytipovanému místu pro překonání vysoké zdi. Vzduch je...

Ne vždycky se nám podaří v budově strávit tolik času, kolik bychom chtěli...
Zářným příkladem je tato krásná budova. Všem známý Císařský hotel se vypíná nad kolonádou a kostelem jako perla lázeňského města. Po několika letech opuštěnosti a chátrání se v jeho útrobách zdá se konečně něco děje. To nás neodradilo. Hnala nás myšlenka na známou výtahovou...

Při pročítání textů s důlní tématikou jsem narazil na zmínku o jisté elektrárně, která mne zaujala. Dozvěděl jsem se, že areál stále stojí, tak proč to nezkusit.
Při průjezdu kolem hlavní brány zpomaluji a snažím se zahlédnout hlídače, nebo kamery. Nevidím nic a tak dojíždím na vytipované místo za areálem. Nenápadně mizím v křoví a obcházím několik...

Zimní Zámek

11.03.2019

Dveře vrznou v pantech. Strčím hlavu dovnitř a rozhlédnu se vpravo i vlevo. Jen vítr se prohání v prázdné chodbě, dostává se sem velkým množstvím otevřených oken.
Vcházíme dovnitř. Sníh mi okamžitě začne odtávat z bot. Mrknu na TheMelina, tiše zavírá dveře. Vyměníme si krátké přikývnutí a pouštíme se do průzkumu.
Procházíme žilou tichého zámku. Nad...

Těžké sněhové vločky padají na břidlicové střechy - vybaví se mi hláška z mého oblíbeného filmu, když mi na rukáv kabátu usedne vločka a vpije se do látky. TheMelin na mě mávne zpoza rohu. Rychle se zvednu na nohy a přikrčeně se sunu za ním. Opírám se o chladnou stěnu zámku, která se na několika místech ve velkém drolí.

Spolu s Calwen opouštíme teplo domova a míříme do zataženého zimního dne. Naším cílem je dnes relativně malý objekt, o to více však zajímavý.
Cesta skrz opadané listnaté lesy v poklidu ubíhá. Konečně vidíme odbočku na vedlejší silničku. Auto zastavujeme u zákazu vjezdu relativně daleko od cílové lokace.
Teplota je lehce kolem nuly a vlhká zima...

Jednoho deštivého dne zastavujeme na malém parkovišti u železniční tratě, které sousedí se zarostlým pozemkem celkem velké továrničky.
Bereme vybavení a vyrážíme podél plotu obhlédnout situaci. Za plotem je vidět tovární hala, ovšem všechny dveře a okna jsou uzavřena. Déšť se mění ve vytrvalé, nepříjemné mrholení spojené se studeným větrem.
Přes...

Mlýn

21.08.2018

Jednoho dne mi kolega v práci prozradil, že v jistém městečku je na prodej mlýn, skládající se ze dvou budov - obytné části a samotného mlýna. A opravdu inzerát hlásil prodej mlýna s právem na náhon a celé to vypadalo hezky. Samozřejmě ne kvůli koupi.

Rukavičkárna

05.07.2018

Při našem výletu do Německa jsme si úplně náhodou po cestě všimnuli nenápadně vyhlížející továrničky ("vole čum, čum").
Po krátké debatě, která uvnitř povozu proběhla, byla její návštěva trojhlasně schválena.
Při zpáteční cestě jsme tedy zastavili poblíž a zrezlou bránou jsme se zanořili do areálu, který byl v provozu do roku 1998.
Komplex z venku...

Dotek Slunce

24.06.2018

Opatrně překračuji ostnatý drát natažený přes schodiště. Uprostřed je prohnutý a sešlapaný. Je vidět, že už neslouží jako zabezpečovací pomůcka.
Vycházím po žulových schodech pokrytých listím a větvičkami. S TheMelinem se ocitáme na přístupové verandě opuštěných lázní. Ohlížím se přes rameno. Budova lázní je sice obklopena dostatkem zeleně, ale...

Hotel Atlantis

03.06.2018

Studený vítr se mi opře vší silou do zad. Chlad mě pevně obejme kolem ramen. Povytáhnu si límec u bundy víc k bradě. Jako kdyby mě to mělo spasit. Rozmrzele si mumlám pod vousy, přemýšlím, jestli nebylo lepší zůstat doma, s knížkou a teplou vanou.
Kolemjdoucí nás míjí s pozdviženým obočím. Fakt sem zapadáme. Pánové div ne ve svátečním...