Chemické Šílenství III.

17.08.2022

Dnes se zaměřím na poslední část jedné chemické výroby, o které jsem psal v předchozích dílech.

Skulinku  do budovy jsem našel až po opravdu dlouhém slídění a opravdu jsem měl co dělat abych se dovnitř dostal a neuvízl někde na půli cesty. Dokonce jsem si musel sundat pásek a vytlačit vzduch z plic.

Uf ... horší než štoly.

Ocitám se v suterénu, který je plný nádrží a je zde cítit splašky. Zdroj zápachu je jakási přetékající jímka, jejíž obsah se rozlévá po podlaze. I když mám vysoké, navoskované boty tak do tohohle marastu šlapat nechci. Proklouznu tedy kolem louže podél stěny a již stoupám do přízemí. Dnešní chemické šílenství vrcholí. Ze stropu visí opět několik spodních částí reaktorů natřených zářivě červenou barvou, ze kterých se kroutí potrubí do plnící linky. Nejspíše se zde plnili lahve a menší kanystry zde vyráběnými látkami. Kromě výrobní linky nacházím i masivní rozvodnu.

Vracím se k plnící lince a po schodišti vyrážím do dalšího patra.

Zde jsou opět vrchní části reaktorů, Plnící hrdla jsou krásně orezlá, nicméně rozklad není takový, jaký jsem viděl v předchozích budovách.

Místo rozvodny je v tomto patře sklad různého laboratorního skla, kde je ovšem naprostá tma. Kolem skladu se dostávám k dalšímu schodišti. Nacházím se v administrativní části tohoto závodu.

Za prvními dveřmi nacházím obsáhlou knihovnu, která doslova přetéká odbornými publikacemi. Odkládám fotoaparát a několik svazků zběžně prolistuji. Dokázal bych tu strávit několik hodin, ale ty bohužel nemám. Pořád je zde riziko že dorazí hlídač, který areál často kontroluje.

Za dalšími dveřmi jsou kanceláře. Je zde celkem nepořádek, aby ne, údajně zde žilo několik narkomanů, což potvrzuje nález mnoha použitých stříkaček. Postupuji opravdu obezřetně. S tímhle svinstvem nechci mít nic společného. Kancelář vedení je značně poničená, stěny pocákané barvou. Nejspíš razítkovou. Všude se válí nedopalky cigaret, lahve od alkoholu, malé pytlíčky od drog a stříkačky. Je zajímavé, že při druhé návštěvě, ze které pochází fotky je většina tohohle bordelu uklizena.

Vracím se na schody a stoupám vzhůru. Je tu několik místností, kde jsou postele. Tedy spíše vytvořené pelechy. Tady se opravdu zdržovat nehodlám a tak otvírám dveře vedoucí zpět do výrobní části.

HA!!! Laborky, ale evidentně již nepoužívané. Vše je zašlé a zarovnané krabicemi, nicméně místnost si svůj specifický zápach zachovala. Nacházím i mnoho baněk, zkumavek a různých dalších kusů chemického skla.

Z Laboratoří vycházím druhými dveřmi do skladu prázdných kanystrů. Je tu rozbité okno a nejspíše sem zatéká střechou. Podlahu tedy pokrývá sytě zelený mech.

Zkouším další dveře a ty mne dovedou k dalším reaktorům. Tentokrát je to opravdu maso. Nahuštěné desítky různých trubek a ventilů. Vše opět pokrývá rez a koroze.

Chvíli se tu zdržuji a pak již běžím prozkoumat poslední část - přízemí administrativní budovy.

Do nosu mne udeří nezaměnitelný zápach. Další laboratoře!!!

První místnost, do které vcházím, je plná laboratorních přístrojů. Váhy, míchačky, odstředivky a různé hustoměry umístěné v černých kazetách.

Ve skříních u stěny je zase desítky kusů různého skla.

Sklad chemie je již prázdný. Nejspíš oficiálně vystěhovaný. Skrz další místnůstku vcházím do hlavní laboratoře.

"Ty vole" špitnu si pod vousy...

Po pravé straně mám odvětrávané pracoviště a před sebou několik laboratorních stolů. Všude jsou desítky kusů chemického skla a různého vybavení.

Dominantou místnosti je malba na stěně, na které neznámý autor vytvořil několik propojených baněk a zkumavek.

Je vidět, že narkomané místnost důkladně prohledali. Spousta skla leží i po zemi a šuplíky a skříňky jsou zotvírány.

Pak nacházím něco, co mi jasně určí název místa. Tři stojánky se zkumavkami, plných jakési kapaliny. Každá má však rozdílnou barvu od žluté, přes červenou až po tmavě zeleno-modrou.

Jasná " Duhová laboratoř "

Trávím zde notnou dávku času.

Naposledy procházím celou budovu a pak mizím. Dnes již toho bylo opravdu dost.

TheMelin

Komplet galerie jako vždy ZDE

/// Navštíveno několik let zpět. Celý areál je aktuálně solidně zabezpečen (i okna v prvních patrech) a trvale hlídán velmi ostrou ostrahou.